امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 18 June , 2019
امروز : سه شنبه, ۲۸ خرداد , ۱۳۹۸ - 15 شوال 1440
شناسه خبر : 507
  پرینتخانه » آخرین اخبار, مصاحبه تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۶ | ارسال توسط :

♦️🔸سخنان برخی اعضای شورای شهر اهواز فراتر از اختیارات قانونی آنهاست.

♦️🔸سخنان برخی اعضای شورای شهر اهواز فراتر از اختیارات قانونی آنهاست. بقلم: شهرام احمدی #شهرداری_اهواز رحیم کعب عمیر از اعضای محترم شورای شهر اهواز، اخیراً با اعلام تذکری به شهردار گفته است که نسبت به عزل و نصبهای شهردار اخبار ناخوشی به گوش می رسد وی در ادامه تلویحاً شهردار را نسبت به بکارگیری برخی […]

♦️🔸سخنان برخی اعضای شورای شهر اهواز فراتر از  اختیارات قانونی آنهاست.

♦️🔸سخنان برخی اعضای شورای شهر اهواز فراتر از اختیارات قانونی آنهاست.

بقلم: شهرام احمدی

#شهرداری_اهواز

رحیم کعب عمیر از اعضای محترم شورای شهر اهواز، اخیراً با اعلام تذکری به شهردار گفته است که نسبت به عزل و نصبهای شهردار اخبار ناخوشی به گوش می رسد وی در ادامه تلویحاً شهردار را نسبت به بکارگیری برخی افراد مورد سرزنش قرار داده و افزوده است که همراهی او با شهردار مشروط به شرایطی است.

در تحلیل ادبیات و عرف سیاسی منظور آقای کعب عمیر اینگونه تعبیر می شود که ایشان به دنبال سهمخواهی است
و احتمالاً منظور این است که ایشان میخواهند بر انتخاب مدیران شهر بیش از این اثرگذار باشند و اگر چه تاکنون با اعمال فشار به شهردار توانسته است یکی ازبستگان نزدیکش (که از مسئولین ستاد ایشان نیز بوده ) را به عنوان مدیرعامل یک سازمان به بدنه شهرداری تحمیل کند و شهردار فعلی یکی از مناطق که همزمان اسپانسر تبلیغاتی ایشان نیز بوده را حمایت می کند، اماهمچنان قصد دارد نسبت به عزل ونصبهای شهرداری اعمال دخالت بیشتری داشته باشد.
این اعمال دخالتها درحالیست که قانون صراحتاً اعلام کرده است که اعضاء شورای شهر حق دخالت در عزل ونصب مدیران شهری و فشار به شهردار را ندارند.

گویا آقای کعب عمیر فراموش کرده است که آنچه شورای چهارم را ناکارمد و شهردار آن شورا را ناکام کرد، دخالتهای فراقانونی اعضای شورا درکار شهردار بود و گویی آقای کعب عمیر نمی داند که آنچه که ازسخنان او برداشت می شود سهمخواهی برای اعمال نظرات او تعبیر می شود.

به آقای کعب عمیر پیشنهاد می شود به منظور تحقق وعده های خود به شهروندان، به دنبال حسابرسی ازشهردار قبلی و عزل و اخراج فرزندان و بستگان اعضای شورای قبل و استخدام شدگان غیرقانونی باشد، به آقای کعب عمیر پیشنهاد می شود پیگیر مشکلات شهر اهواز که ناشی از سوء مدیریت شورا و شهردار قبل است باشد. مشکلاتی که ناشی از بکارگیری نیروهای سیاسی در مناصب مدیریتی و توصیه گری اعضای شورا و توصیه پذیری شهردار قبلی بود، به آقای کعب عمیر پیشنهاد می دهیم مواظب اعتبار شورای پنجم باشد، شورایی که انتقادات جدی نسبت به نحوه انتخاب اعضای آن و نحوه شمارش آراء آنها وجود دارد.

تنها راه افزایش اعتبار این شورا آن است که حال که بعضی از اعضای آن درشرایطی خاکستری و مبهم انتخاب شده اند، به روشی عمل کنند وسخن بگویند که کمترین شائبه ای نسبت به نیتهای آنهابوجود نیاید.

شهرام احمدی ۲۹ آذر ۱۳۹۶

۰۰
|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.